Have a question?
Mitteilung verschickt. Schließen

Prožijte letní dovolenou v Rokytnici nad Jizerou

Rokytnici nad Jizerou není jen zimní středisko, můžete zde prožít i Vaši relaxační či aktivní letní dovolenou. Můžete se jen toulat po okolních horách nebo aktivně s nadechem adrenalinu strávit Vaši dovolenou. Záleží jen na Vás co si Rokytnice nad Jizerou vyberete.

DSC_1759

Nejbližší turistické cíle v okolí Rokytnice

Strážník

Skála – vyhlídka nad Rokytnicí nabízí krásné rozhledy přes celé údolí Rokytnice od Pasek nad Jizerou až po Lysou horu a Kotel. Leží v nadmořské výšce 777 metrů. Název je odvozen od početných strážných ohňů, které zde udržovaly přední stráže švédského vojska za třicetileté války.

Huťský vodopád

V Huťském vodopádu, napájeném Huťským potokem pramenícím pod chatou Dvoračky, padá voda z výšky dvaceti metrů. Tento vodopád byl v minulosti vyhledávaným výletním místem. Stála zde restaurace, kde byly pořádány každou neděli tancovačky. Název potoka „Huťský“ je odvozen od první sklářské huti v Rokytnici nad Jizerou.

Dvoračky

Horská chata Dvoračky leží v nadmořské výšce 1.140 metrů mezi Lysou horou a Kotlem. Dvoračky byly postaveny roku 1707 rodinou Schierovou a původně to byla horská zemědělská usedlost. Dnes jsou Dvoračky navštěvovány pro svou domácí pekárnu, domácí kuchyni a horské speciality. Kolem Dvoraček stoupala významná obchodní stezka zvaná Česká, známá už v 10. století, která procházela Rokytnicí a přes Labskou louku pokračovala do Slezska.

Vosecká bouda – 1.270 m n. m.

Známá horská chata a výletní cíl pod Tvarožníkem – byla postavena před rokem 1743 jako bouda pro dřevaře. V roce 1896 byla změněna na ubytovací objekt. Na Vosecké boudě začíná cesta česko-polského přátelství. Turistický hraniční přechod do Polska (Vosecká bouda – Szrenica).

Cesta česko-polského přátelství

Hřebenová turistická a lyžařská cesta, která symbolicky spojuje českou a polskou stranu Krkonoš. Začíná na západě na rozcestí pod Tvarožníkem a vede po hlavním hraničním hřbetu Krkonoš přes Sněžné jámy a Sněžku až na Pomezní Boudy. Celá trasa je dlouhá 28 km a vede nejvzácnějšími partiemi Krkonoš. Téměř celou cestu se pohybujete nad hranicí lesa.

Labská louka, pramen Labe

Rozsáhlá vrcholová planina s pramenem Labe. Symbolický pramen Labe je opatřený betonovou skruží. Labe pramení o něco výš v rašeliništi mezi kosodřevinou. V roce 1968 tu byly umístěny barevné znaky 24 měst, jimiž Labe od pramene až po ústí protéká. Na jihovýchodním okraji Labské louky vytváří Labe 45 m vysoký Labský vodopád.

 

Dokumenty ke stažení:

Tipy na výlety:

K_Mumlavskemu  K_prameni_Labe  Ke_Stromkovicke  Maly_harrachovsky  Na_Dvoracky

Na_Stepanku  Na_Straz  Na_Zlate  Velky_harrachovsky  Vysocky_okruh

Naučné stezky:

Okolo_Rokytnice  Paseracka  Drevosochani  Krakonos_lyznici

Brožury:

Krakonosova_dovolena  Geocaching  Krakonos_a_lyznici  Kaplicky_a_krize

RnJ_Celorocni_99x210              RnJ_Celorocni_A4_leto                 RnJ_Celorocni_A4_zima

Mapy:

Mapa_A2_99x210          Mapa_venkovni

Mapa_A3_A5   Mapa_plakat_A2    Mapa_bezecke_trate_A3

Aktivně na horách i v údolí

Cykloturistika + bike park + cyklobusy

Rokytnice a okolí je přímo stvořené pro vyjížďky na kole. Je zde mnoho značeních cyklostezek a cest. Můžete rovněž využít cyklobus který Vás zaveze do různých částí Krkonoš.

TYDA bikePark

Pro zkušenější jezdce vyhledávající adrenalin na kole je v Rokytnici jeden z nejlepší bikeparků. Nahoru Vás vyveze 4 sedačková lanovka a dolů se můžete spustit po downhill freeride trati s množstvím náročných překážek a skoků či po modré freeride trati která je určena i pro méně zkušené jezdce. Vše doplňují dřevěné prvky typu north shore kde můžete předvést svoje jízdní umění. Variabilitou terenu se Týda bike park řadí mezi nejlepší bikeparky v ČR.

Koloběžky a horské káry

tuto atrakci pro děti a dospělé si můžete vychutnat přimo před našim domem. Vše je situováno na sjezdovce Modrá hvězda.

Motokáry

jsou cca 150m od našich apartmánů . K dispozici jsou kotokáry jak pro děti tak dospělé.

Lanový park Rokytnice

U 4 sedačkové lanovky cca 800m od našich apartmánů naleznete lanový park, neřadí se mezi největší lanové parky množství přejezdů a různorodost prvků Vás rozhodně natchnou. Lanový park je vhodny i pro malé děti, vodící lano je zavěšeno cca 1m.

Lanový park Harrachov

Na pokraji Harrachova z Rokytnice cca 8 km. je jeden z nejkrásnějších lanových parků,  je určen jak pro malé tak dospělé. Doporučujeme jeho navštěvu. K dispozici je v areálu i bobová dráha.

Tenis, volejbal, kuželky

Všechny tyto aktivity si můžete užit na sportovištích Spartaku Rokytnice.

Letní – travní lyžování

Na vleku Pařez cca 1,5km od apartmánu můžete okusit krásy letního lyžování. Je zde k dispozici vlek a půjčovna. Ideální pro nedočkavce 🙂

Bobová dráha Harrachov

Nejbližší bobová dráha je na okraji Harrachova cca 15min. jízdy autem z Rokytnice. V areálu je i lanový park.

Paragliding

Asi nejhezčí pohled na Rokytnici a okolí je z ptačí perspektivy, využijte možnosti tandemu paraglidingu. Vše začína na Lyse hoře v nadmořské výšce 1344mnm. Nebudete litovat.

Golf

Nejbližší golfové hřiště je v nedalekém Harrachově cca 15 min. jízdy autem.

Vodáctví

Pro milovníky vodních sportů doporučujeme navštívit Jizeru či Kamenici ovšem pozor obě řeky jsou většinou sjízdné na jaře a horní toky jsou jen pro zkušené vodáky.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.